2018: Holandia nałożyła łącznie 1,7 miliona kar

W 2018 roku holenderski regulator gier Kansspelautoriteit wydał rekordową kwotę 1,7 miliona euro na nielicencjonowane grupy kasyn online oferujące usługi w tym kraju.

Ogółem w ubiegłym roku organ nadzoru wydał 1 709 800 EUR na kary dla operatorów, co stanowi prawie dwukrotność kwoty wydanej w 2017 roku i cztery razy większej niż kwota wyłożona w 2016 r. Wzrost grzywien następuje po tym, jak regulator postanowił zlikwidować internetowe zakłady bukmacherskie, które nie spełniają wymogów kraju, aby zablokować holenderskich graczy na stronach internetowych lub tych, które nieprawnie oferują język niderlandzki.

Większość nałożonych grzywien przypadła w udziale Betssonowi, Bet-at-Strona Główna, Mr Green i William Hill, ponieważ są to najwięksi operatorzy celowo atakujący graczy w kraju. Chociaż zostały wydane kary, mało prawdopodobnym jest, że jakakolwiek z tych kar została zebrana do tej pory. Większość operatorów, którzy zostali ukarani grzywną, odwołała się od tej sprawy, a inni prawdopodobnie zignorują tę akcję.

Holandia chce zliberalizować rynek gier online, ponieważ zakłady bukmacherskie są w dużej mierze uznawane za nielegalne. Podczas gdy większość innych krajów europejskich poczyniła postępy, Holandia utknęła w martwym punkcie, ponieważ politycy nie mogą dojść do porozumienia w sprawie przepisów.