Czy gra w kasynach jest legalna?

Wielu graczy zastanawia się nad legalnością zabawy w kasynach online. Niby polskie prawo zakazuje tego typu praktyk, ale nikt nie został ukarany za fakt gry w kasynach. Obecna nagonka dla graczy jest przejawem lobby hazardowego, działającego w Polsce i odnosi się głównie do zakładów sportowych, które nie mogą pogodzić się z tym, że zagraniczne firmy oferują lepsze warunki zabawy oraz umożliwiają wyższe wygrane. Mimo wszystko mamy dla was dobrą wiadomość – możecie się rejestrować, dalej grać i nic wam za to nie grozi!

Czemu tak jest? Wynika to z przepisów prawa Unii Europejskiej. W przypadku sprzeczności zapisu ustaw unijnych i polskich, za wiążące są zapisy ustaw unijnych, a te gwarantują wszystkim obywatelom równe prawa w dostępie do usług etc. W tym przypadku polskie prawo nie jest dla nas wiążące, ponieważ korzystamy z usług zagranicznych firm, a zakaz korzystania z ich usług ogranicza naszą swobodę obywatelską i wolność granic. Nie zalecamy za to chwalenia się wygranymi oraz korzystania z kont bankowych do wypłaty depozytów. Takie działania mogą na nas ściągnąć Urząd Skarbowy, który upomni się o niezapłacony podatek, a jako że nie można go legalnie zapłacić jesteśmy zmuszeni do zatajenia swoich wygranych.

Jedną z bezpiecznych form wypłat pieniędzy jest platforma Skrill, do której otrzymamy kartę płatniczą, za niewielką roczną opłatą. Z karty możemy korzystać jak z innych kart płatniczych, wypłacać gotówkę z bankomatów czy też po prostu nią płacić. Zachęcamy do korzystania z rozwiązania tego typu, które nie pozwala na śledzenie naszej aktywności finansowej przez instytucje państwowe.