Paddy Power Betfair z karą 2,2 mln funtów

Brytyjska grupa bukmacherska Paddy Power Betfair została ukarana grzywną w wysokości 2,2 miliona funtów przez brytyjską Komisję ds. Gier Hazardowych za umożliwienie gry z kradzionych pieniędzy, a także za brak ochrony klientów.

Regulator przeprowadził dochodzenie i stwierdził, że w 2016 roku firma zajmująca się grami hazardowymi nie interweniowała po tym, jak klienci wykazali wyraźne oznaki problemów z zachowaniem zakładów. Jeden z tych graczy ukradł fundusze od swojego pracodawcy, Birmingham Dogs Strona Główna, zabierając ponad 900.000 £ w ciągu wielu lat. Inni gracze byli dotknięci brakiem kontroli odpowiedzialności społecznej przez firmę.

Grzywna wyniesie 1,7 miliona funtów na rzecz Gamble Aware, brytyjskiej organizacji charytatywnej pomagającej w uzależnieniu od hazardu. Pieniądze skradzione z Birmingham Dogs Strona Główna zostaną zwrócone, a pozostałe 50 000 £ zostanie wypłacone na rzecz UKGC.

Pytając dyrektora wykonawczego UKGC, Richarda Watsona, powiedział on: „W wyniku pomyłek Paddy Power Betfair, znaczna część skradzionych pieniędzy przepłynęła przez ich wymianę i jest to po prostu nie do zaakceptowania. Operatorzy mają obowiązek, aby w przypadku ich klientów zapobiegać wykorzystywaniu dochodów z przestępstwa w grach hazardowych.”

„Wszystkie te uchybienia wynikają z jednej prostej zasady: operatorzy muszą znać swoich klientów, a jeśli ich znają i zadają właściwe pytania, to mają silną pozycję do spełnienia zobowiązań w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i odpowiedzialności społecznej.”

Dyrektor generalny firmy Paddy Power Betfair Peter Jackson również skomentował karę pieniężną, zauważając: „Naszym obowiązkiem jest interweniowanie, gdy nasi klienci wykazują oznaki problemu z hazardem. W tych pięciu przypadkach nasze interwencje nie były skuteczne i jest nam bardzo przykro, że do tego doszło. Od lat inwestujemy w obszerny program pracy, aby wzmocnić nasze zasoby i systemy odpowiedzialnego hazardu i ochrony klientów.”