Płatności mobilne Ukash znikają z rynku

Paysafecard po przejęciu platformy szybki płatności Skrill postanowiła wziąć się mocno do pracy i zweryfikowano spółki zależne, które otrzymano po przejęciu Skrill.

Okazuje się, że niektóre marki zostaną porzucone, a w ich miejsce powstaną nowe, lepsze produkty. Taki los czeka platformę Ukash, która w przyszłym miesiącu zostanie wycofana za sklepów, a w październiku usługi realizowane przez Ukash zostaną zaniechane – Paysafecard już teraz pracuje nad stworzeniem zastępczej platformy. Przedstawiciele firmy doszli do wniosku, że najsensowniejszym wyborem z puntku biznesowego oraz dobra klientów będzie stworzenie nowej marki, która zajmie się tym sektorem rynku, który obsługiwał Ukash. Stworzenie nowej platformy ma być mniej kosztowne od dalszego rozwijania marki Ukash.

Zarząd Paysafecard jest świadomy tego, że razem ze Skrill przejęto wiele marek, które nie przyniosą zakładanych zysków. Część z nich zostanie zlikwidowana, inne zostaną mocno zmodyfikowane. Sama platforma Skrill ma dalej funkcjonować bez zmian.