Play’n GO kupuje skandynawski PGS

Internetowa grupa gier Play’n GO ogłosiła w ostatnim czasie, iż nabyła PGS – Proactive Gaming Scandinavia, dzięki czemu dodała nową serię gier do swojej biblioteki. W ramach tej umowy, Play’n GO otrzyma specjalistycznego projektanta, który tworzy minigry, zdrapki i gry keno; a także pokera, co jest zupełnie nową specjalnością dla grupy. Play’n GO zintegruje tytuły PGS na swoje platformy i doda nowe tytuły do aktualnej bazy klientów. PGS nadal będzie działać niezależnie, rozwijając sporo własnych gier.

Mówiąc o całej umowie, prezes Play’n GO, Johan Tornqvist powiedział: „W Play’n GO zawsze staramy się przesuwać granice tego, co może osiągnąć dostawca. Przejęcie PGS pozwoli nam wejść w nowe branże i opierać się na naszej istniejącej bazie klientów.”

„Proaktywne gry dzielą się naszym kanałem omni-channel i wiedzą o rozwoju, które, jak uważamy, zapewnią płynne przejście do naszej pionierskiej marki, z którą wejdziemy w 2018 roku.”

„Będziemy bardzo szczęśliwi, mogąc zaprezentować na ICE 2018, w jaki sposób nasza rozszerzona oferta produktów i możliwości zaplecza może spodobać się na rynkach regulowanych, które szukają zróżnicowanej oferty gier.”

Pal Burman reprezentujący PGS również skomentował całe zajście: „Play’n GO od lat jest pionierem w branży kasyn i cieszymy się, że możemy stać się częścią ich organizacji. Razem będziemy rosnąć w nadchodzących latach.”