Playtech bez Marvela od 1.04

Hazardowy dostawca oprogramowania i gier kasynowych Playtech, o którym w ostatnim czasie jest dość głośno, będzie wraz ze startem nowego miesiąca „oczyszczony” z gier, które zawierają wszystko związane z postaciami Marvel.

Pod koniec ubiegłego tygodnia, parterzy marketingowi internetowych witryn hazardowych posiadających zawartości Playtech, otrzymali e-mail informujący o tym, iż ich zdolności do promowania automatów z tematyką Marvel dobiegną końca pod koniec obecnego miesiąca.

Rzecznik stwierdził, iż tytuły skupione wokół superbohaterów Marvela, tj. Iron Man, Hulk, Fantastyczna Czwórka czy Avengers były dostępne do czasu wygaśnięcia umowy licencyjnej między Playtech a Marvel Studios.

Marvel Entertainment, które kontroluje prawa do wzsystkich postaci w uniwersum Marvela, został przejęty przez Disneya w 2009 roku. Disnety stara się, aby ich zawartość przedstawiała bardzo rodzinne właściwości rozrywkowe. W tym przypadku, co jasne, hazard nie wchodzi w grę. Poza tym producent lobbuje przeciwko politykom upoważniającym gry hazardowe w okolicach ich parku Disneyworld w Orlando.

Playtech uspokaja swoich klientów i zapewnia o znalezieniu satysfakcjonującego rozwiązania.