Angielskie kluby uderzają w hazard

W ciągu ostatnich kilku dni sfinalizowano masowy sponsoring dla klubów z Premier League. Wolverhampton Wanderers, Burnley i Birmingham City podpisały umowy z grupami zakładów online.

Wolverhampton Wanderers podpisali umowę z ManBetX na następny sezon, której długość nie została jednak ujawniona. Logo ManBetX będzie na koszulkach klubu przez ten okres i jest spore prawdopodobieństwo, że zostanie na dłużej. „Mieliśmy okazję pracować z nowym głównym partnerem na sezon 2019/20 i czuliśmy, że skala i ambicja ManBetX były ściśle powiązane z naszą – jestem przekonany, że możemy osiągnąć wspaniałe rzeczy dzięki największej w historii Wilków umowie sponsorskiej – powiedziała Laurie Dalrymple, dyrektor zarządzająca Wolverhampton.

Burnley podpisało trzyletnią umowę z LoveBet, która będzie w użyciu do sezonu 2021-2022, z logo grupy pojawiającym się na koszulkach zespołu. Sponsoring nie jest pierwszym dla LoveBet, który ma również umowę z francuskim zespołem Ligue 1 Paris Saint Germain. Starszy dyrektor LoveBet Edward Li mówił o umowie, zauważając: „Rosnąca obecność klubu w Azji i na całym świecie pomoże nam dalej promować naszą markę. Już planujemy wiele działań dla fanów i naszych użytkowników i czekamy z niecierpliwością na partnerstwo w ciągu najbliższych trzech lat.”

Birmingham City FC podpisało umowę z Boylesports, a logo bukmachera będzie zdobić klubowe koszulki. Umowa jest trzecią kolejną umową hazardową dla Birmingham City od 2016 roku. Szef działu komunikacji Boylesports Leon Blanche skomentował połączenie sił: „Jesteśmy absolutnie zachwyceni mogąc być na pokładzie i dumni z tego, że deklarujemy się jako główny partner Birmingham City.”

„To zaszczyt połączyć siły z klubem przesiąkniętym historią i tradycją i wierzymy, że jest to idealne dopasowanie klubu i firmy, które są na tej samej stronie pod względem wielkich ambicji.”