Właściciele automatów triumfują. Będą wielkie odszkodowania

Jeszcze do niedawna w całej Polsce można było spotkać automaty do gier w takich miejscach jak kluby czy nawet sklepy spożywcze. W pewnym momencie urzędnicy państwowi w postaci celników nakładali kary za posiadanie ich. Teraz wszystko może się odwrócić.

W wyniku jednego z odwołań za którym stoi spółka, która umieszczała swoje maszyny hazardowe może się wiele zmienić. Naczelny Sąd Administracyjny przyznał rację odwołującej się spółce i dał bodziec innym poszkodowanym do walki o swoje prawa. Kluczową dla decyzji sądu okazała się wzmianka o zakazie ograniczania konkurencji handlowej na terenie Unii Europejskiej.

W związku z tym budżet może stracić nawet 6 miliardów złotych, chociaż nałożone kary wyniosły zaledwie 45 milionów. Wynika to z faktu, że poszkodowane osoby oraz firmy oczekują odszkodowań – karani byli wszyscy, w zdecydowanej większości bezpodstawnie. W wyniku tej akcji celników upadło wiele firm, wiele osób wpadło w kłopoty finansowe. Niestety za błędy urzędników zapłacimy my wszyscy, czyli podatnicy.