888poker atakowany przez DDoS

Sieć 888poker jest najnowszą grupą pokerową online, która musi stawić czoła atakowi DDoS (Distributed Denial of Service), ponieważ od zeszłego tygodnia firma odnotowała wiele ataków na swoją stronę.

Firma ujawniła, że ​​ataki miały miejsce od 5 września, niszcząc serwery i uniemożliwiając graczom dostęp do stołów i granie w gry. Ataki wciąż trwały do 11 września, chociaż firma twierdziła, że ​​żadne informacje gracza nie były zagrożone. Atak DDoS ma miejsce, gdy hakerzy zalewają serwery danej witryny o ruch, powodując ich załamanie spowodowane napływem ruchu.

Przedstawiciel 888poker wziął udział w popularnym forum pokerowym 2 + 2 i napisał: „Wielu z was może już wiedzieć, że doświadczyliśmy sporadycznych zakłóceń naszych usług z powodu ataków DDoS (Distributed Denial of Service). Zapewniamy kompleksową grę w pokera i w imieniu zespołu przepraszam za spowodowane niedogodności i chcę, abyście wiedzieli, że cały zespół 888poker kontynuuje staranną pracę w celu złagodzenia tych ataków. Rozwiązanie problemów technicznych, wybitnych problemów członków i przywrócenia normalności naszego pokoju pokerowego jest naszym najwyższym priorytetem. Jak możesz sobie wyobrazić, nasze ilości kontaktów są znacznie wyższe niż zwykle, dlatego mogą pojawić się opóźnienia w naszych odpowiedziach. Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość, ponieważ nadal pracujemy nad naszą usługą.

W zeszłym miesiącu witryny pokerowe PokerStars, Americas Cardroom i inne padły ofiarą podobnych ataków na turnieje główne, które miały się rozpocząć.