Unia Europejska przygląda się niemieckiej ustawie hazardowej

Niemcy to kraj szanowany na całym świecie za swoją pracowitość, innowacje, a także prawo sprzyjające obywatelom – dlatego tak wielu ludzi wyjeżdża tam pracować lub zostać na stałe. Ostatnie prace Komisji Europejskiej pokazują, że Niemcy wcale nie są tacy idealni.

Komisja Europejska zauważyła, że Niemcy w celowy sposób utrudniają prowadzenie działalności zagranicznym operatorom hazardowym działającym w internecie. Ustawa hazardowa jest tak skonstruowana, aby zagraniczne firmy nie chciały wchodzić w ten rynek. Komisja zauważa, że jest to rozwiązanie patologiczne, ponieważ istnieją podejrzenia, że autorzy ustawy mogli ulec presji ze strony rodzimych firm, a takie wyjątkowe traktowanie może zachęcać przestępców do prania brudnych pieniędzy.

Komisja Europejska poprosiła ten kraj o ustosunkowanie się do stawianych zarzutów, Niemcy mają dziesięć tygodni na odpowiedź. Jeżeli nie będą chcieli zmienić niektórych zapisów ustawy hazardowej to sprawa trafi do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, który wyda decyzję wiążącą.