Apple Store tymczasowo usunęło kasynowe aplikacje

Według doniesień mediów w Szwecji aplikacje hazardowe w Apple App Store przestały być dostępne dla szwedzkich graczy. Sprawdziliśmy co się dzieje i na szczęście to nic poważnego.

Aplikacje faktycznie zniknęły ze sklepu Apple, ale jest to rozwiązanie tymczasowe. Szwedzki urząd zajmujący się hazardem uznał, że w Apple App Store znajdują się aplikacje firm, które nie posiadają licencji na prowadzenie zakładów w Szwecji. Apple nie zwracając uwagi na to czy firmy mają licencje czy też nie postanowiło usunąć wszystkie aplikacje hazardowe do czasu wyjaśnienia sprawy oraz otrzymania dowodów posiadania licencji przez operatorów kasyn. Dostało się nawet takim gigantom jak Unibet czy William Hill. Te firmy posiadają licencje, ale dla pewności i własnego zabezpieczenia zostały poproszone o przedstawienie stosownych dokumentów, aby ponownie umieścić w sklepie Apple swoje aplikacje.

Apple podchodzi restrykcyjnie do przepisów w krajach w których udostępnia swoje usługi. W najbliższym czasie do sklepu z aplikacjami wrócą aplikacje hazardowe firm, które posiadają licencję na prowadzenie zakładów w Szwecji.