W Pradze porozmawiają o Bitcoinie

Bitcoin, czyli najbardziej rozpoznawalna kryptowaluta ma się coraz lepiej i ciągle trwają prace jak optymalnie wykorzystać Bitcoin w codziennym życiu. Z tej okazji odbędzie się kolejna już konferencja Bitcoin 2015, tym razem w sercu centralnej Europy, w czeskiej Pradze!

Europa to najważniejszy kontynent dla tej kryptowaluty, tutaj są dla niej największe możliwości. Unia Europejska mimo wielu wspólnych cech jeszcze prędko nie osiągnie jednej wspólnej waluty we wszystkich krajach członkowskich, więc pojawił się projekt wykorzystania Bitcoin jako drugiej oficjalnej waluty obowiązującej w Unii Europejskiej. Jeszcze półtora roku temu na rynku Bitcoin jednym z głównych graczy była Rosja, ale niepewna sytuacja polityczne, sankcje i restrykcyjne przepisy dla zachodnich firm spowodowały, że wielu przedsiębiorców przeniosło się do takich krajów jak Polska czy też Czechy. Oczywiście Rosja i Unia Europejska miały też wspólny interes przy wspieraniu Bitcoina – prędzej czy później Euro stanie się obowiązującą walutą dla całej Unii, ale co wtedy z Rosją, jednym z głównym dostawców surowców? Bitcoin był tu świetną możliwością do ułatwienia wymiany międzynarodowej – jak duża jest skala? Jest to cały świat, ponieważ Bitcoin funkcjonuje również w Stanach Zjednoczonych oraz Chinach! Nie trzeba byłoby wtedy korzystać z różnych walut, a co za tym idzie ominąć niebezpieczne wahania kursów walut.

O tym i wielu innych zagadnieniach dowiecie się śledząc konferencję Bitcoin w Pradze, która odbędzie się 14 maja. Wstęp jest wolny, więc jeżeli będziecie w pobliżu, to zajrzyjcie tam. Szykuje się ciekawa debata na temat nowych technologii, zostanie też poruszony wątek w korzystaniu z kryptowalut w kasynach internetowych.