bet365 przenosi swoje centrum z Gibraltaru na Maltę

Operator zakładów online Bet365 ujawnił, że przenosi swoje centrum operacyjne na Gibraltarze na Maltę, ponieważ Wielka Brytania pracuje nad opuszczeniem Unii Europejskiej.

Firma ujawniła, że ​​przeniesie większość swojej działalności w Gibraltarze na wyspę Malta, która służy również jako główny ośrodek regulacyjny dla gier online. Dąży się do utrzymania dostępu do szerokiego rynku europejskiego, co może być skomplikowane, gdy Wielka Brytania opuści UE. Nie wydaje się, aby firma opuściła Gibraltar w pełni, ale Bet365 nie był w 100% konkretny w swoim przekazie.

Gazeta Times of Malta opublikowała historię, w której twierdziła, że ​​Bet365 był zaangażowany w umowę o wartości 70 milionów euro na budowę centrum na Malcie. Umowa ta miała rozpocząć się 30 marca, ale została przedłużona, ponieważ Wielka Brytania nie opracowała planu opuszczenia UE.

Rzecznik Bet365 mówił o decyzji, dzieląc się następującymi spostrzeżeniami: „W ramach naszych strategicznych i awaryjnych planów zapewnienia dostępu do rynku UE oraz utrzymania i zwiększenia wydajności operacyjnej, budowaliśmy naszą obecność na Malcie i stosowaliśmy podwójną strategię regulacyjną i licencyjną między Gibraltarem i Maltą przez wiele lat, jednak z perspektywy operacyjnej i technicznej oraz biorąc pod uwagę nasz model operacyjny, coraz trudniej jest efektywnie prowadzić takie operacje wielostanowiskowe, co z konieczności doprowadziło nas do przeprowadzenia przeglądu naszych działań.”

„Kontynuujemy również działalność w bardzo niepewnym środowisku, napędzanym przede wszystkim przez utrzymujący się krajobraz Brexit. Dlatego, aby pomóc w planowaniu biznesowym i w celu utrzymania efektywności operacyjnej, zamierzamy ulepszyć nasze maltańskie centrum operacyjne i przenieść tam pewne funkcje.”