Hazardzista ukradł ponad 800 tysięcy funtów

Dzisiaj przygotowaliśmy dla was kolejną historię patologicznego pozyskiwania środków na hazard w internecie. Ponownie zaglądamy na Wyspy Brytyjskie.

57 letni doradca finansowy został skazany na trzy lata więzienia za kradzież ponad 800 000 funtów. Okradł on 92 letnią kobietę oraz jej męża. Jego proceder trwał ponad rok, wpadł w marcu tego roku. Sprawa potoczyła się bardzo szybko, ponieważ oskarżony współpracował i wyjaśnił dokładnie wszystkie swoje transakcje. Kara jest tak wysoka, ponieważ zawód doradcy finansowego jest postrzegany jako zaufany i działający na korzyść klienta. Wzbudził on zaufanie u tych starszych osób, a one przekazały mu oszczędności całego życia, aby zostały mądrze zainwestowane. Skradzione pieniądze przegrał w kasynach internetowych.

Jak widać zbrodnia nie popłaca. Ten były już doradca finansowy jest tego świetnym przykładem. Nic nie zyskał na swojej kradzieży, stracił wszystkie pieniądze, dobre imię oraz zaufanie w zawodzie. Niech to będzie przestroga przed patologiami w hazardzie.