Jak wygląda Portugalia na rynku zakładów online?

Portugalski regulator gier hazardowych Serviço Regulação e Inspeção de Jogos do Turismo de Portugal (SRIJ) ujawnił w tym tygodniu, że branża wygenerowała 122,6 miliona euro w przychodach z zakładów online w 2017 roku. Regulator ujawnił ponadto, że rząd był w stanie wygenerować także 54,2 miliona euro, ponieważ kraj opodatkowuje 12% obrotu z zakładów. Ostatnie trzy miesiące roku wygenerowały wysoką kwotę 36,5 miliona euro. Rok 2017 był pierwszym pełnym rokiem dla branży internetowej, a zakłady bukmacherskie generowały większość przychodów (68,1 miliona euro).

Przychody z kasyna przyniosły 54,4 miliona euro, a przydział czasu na start lub lądowanie stanowił 45% tej kwoty. Cash poker był drugi i osiągnął 19,7% przychodów. Francuska ruletka była na miejscu trzecim z 19,2% przychodu, podczas gdy blackjack dał ich 9,2%. Turnieje pokerowe stanowiły 6,7%.

Branża pokerowa jest zdrowa w Portugalii i wygląda na to, że pion będzie nadal się powiększał. Kraj podpisał umowy z Francją i Hiszpanią, udostępniając pokerzystów między krajami. Włochy również są na horyzoncie, kontynuując rozbudowę bazy graczy.