Kara dla LeoVegas

Plany LeoVegas sięgające 2020 roku troszeczkę mogły skomplikować się po tym, jak brytyjska komisja ds. Hazardu przyznała firmie solidną  karę w wysokości 600 tysięcy funtów za to, co nazywa ona powtarzającymi się błędami związanymi z reklamą i obsługą klientów. Badanie przeprowadzone przez UKGC wykazało, że istniało 41 przypadków wprowadzających w błąd w trakcie reklam, które zostały wystawione w imieniu firmy za ich zgodą.

Co więcej, okazało się, że LeoVegas nie zwróciło środków dla 11205 graczy, którzy sami wykluczyli się z ich witryny. 1894 graczy, którzy dokonali samowykluczenia, otrzymało materiały marketingowe, a 413 z nich  mogło uprawiać hazard bez stosowania 24-godzinnego okresu odpoczynku lub prowadzenia rozmowy z personelem kasyna.

Komentując tę ​​kwestię, dyrektor generalny UKGC, Neil McArthur, powiedział: „Wynik tej sprawy nie powinien nikogo dziwić. Będziemy twardo pracować z posiadaczami licencji, którzy wprowadzają konsumentów w błąd lub nie spełniają standardów, które ustaliliśmy w naszych warunkach licencji i kodeksach postępowania.”

„Chcemy, aby operatorzy wyciągali wnioski z naszych badań i korzystali z tych lekcji, aby stale podnosić swoje standardy.”

LeoVegas będzie teraz zmuszone zapłacić grzywnę, pokryć koszty dochodzenia i zwrócić fundusze graczom, którzy dokonali samowykluczenia.