Litwa popracuje nad ustawą hazardową

Litwa dołączyła do krajów, które regulują hazard w internecie – co prawda jeszcze nie do końca formalnie, ale jest to tylko kwestia czasu i akceptacja nowej ustawy hazardowej przez Komisję Europejską.

Prace nad ustawą trwały od ubiegłego roku i były dosyć burzliwe. Proponowano zmiany stawek podatkowych, ale z tego pomysłu zrezygnowano. Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie licencji nad zakładami online, nad którymi kontrolę będzie sprawował specjalnie w tym celu powołany urząd. W momencie wprowadzenia nowych przepisów wszystkie witryny, które oferują czy też promują hazard w internecie oraz nie posiadają licencji na prowadzenie tego typu działań będą karane.

Co ciekawe, w Unii Europejskiej tylko jeden kraj nie posiada regulowanego rynku hazardowego, jest nim Holandia. Prędzej czy później Holendrzy będą musieli zająć się tego typu przepisami, ponieważ jest to wymóg narzucony przez Unię Europejską. Tutaj też pojawia się spostrzeżenie dotyczące naszego kraju: inne państwa regulują a nie zakazują hazardu, więc różnica pomiędzy naszymi ustawodawcami, a innymi krajami jest olbrzymia.