Netent kupuje Red Tiger Gaming!

Światowego formatu szwedzki producent gier, firma NetEnt ogłosiła, że zawarł umowę na zakup innego projektanta automatów do gier online, Red Tiger Gaming, za 223 miliony funtów za transakcję gotówkową.

Umowa przewiduje, że właściciele Red Tiger otrzymają 200 milionów funtów z góry, a także dodatkową płatność w wysokości do 23 milionów funtów w 2022 roku. W ramach umowy Red Tiger wraz ze swoimi 170 pracownikami stanie się częścią zespołu NetEnt, a ich oczekiwania EBITDA w wysokości 18 milionów funtów natychmiast zostaną wniesione w kwestie finansowe NetEnt.

NetEnt zdecydował się zapłacić za transakcję przy użyciu długu finansowanego przez Nordea i Danske Bank, a zakup został już oficjalnie potwierdzony momencie publikacji w prasie.

Therese Hillman, CEO NetEnt, powiedziała o kupnie Red Tiger Gaming, zauważając: „Z wielką przyjemnością witam Red Tiger w grupie NetEnt. Przejęcie to łączy dwie wiodące i najbardziej innowacyjne firmy w branży gier online. Cieszymy się na współpracę z fantastycznym zespołem pracującym w Red Tiger i cieszymy się na myśl zwiększenia naszego połączonego globalnego zasięgu i zaoferowania dalszej wartości operatorom i graczom. Transakcja zapewni znaczące synergie przychodów na wszystkich naszych rynkach na całym świecie.”

Dyrektor generalny Red Tiger, Gavin Hamilton, dodał: „To ekscytujący nowy etap historii Red Tiger i cieszymy się, że możemy zostać częścią grupy NetEnt. Dostęp do niezrównanej sieci dystrybucji i zasięgu geograficznego NetEnt odblokuje nowe możliwości dla Red Tiger i jeszcze bardziej przyspieszy nasz rozwój. W Red Tiger będziemy jak zawsze koncentrować się na wprowadzaniu dalszych innowacji i nie możemy się doczekać współpracy z NetEnt nad wykorzystaniem połączonych możliwości w celu tworzenia nowych produktów, które będą zachwycać naszych klientów.”