Netent udostępnił swoje finansowe wyniki

Kolejna duża firma z branży hazardowej przedstawiła swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku. Szwedzi gigant, Netent, producent oprogramowania oraz operator kilkunastu kasyn na świecie jest kolejnym doskonałym przykładem niesamowitego rozwoju branży.

Przejdźmy do rzeczy. Waluta, którą będziemy się posługiwać będzie korona szwedzka, waluta rozliczeniowa dla Netent. Przychody wzrosły o 37,1% aż do 258,3 miliona koron. Zys operacyjny wzrósł w tym okresie aż o 59,8% do 81,8 miliona koron. Marża operacyjnie minimalnie wzrosła do 31,7% z 28%. Pierwszy kwartał 2015 roku był bardzo owocny dla Netent. Jako producent oprogramowania istotne były premiery nowych gier, które okazały się hitowymi produkcjami i z marszu stały się kasynowymi bestsellerami. Równie ważne było nawiązanie współpracy z nowymi kasynami, które zostały wyposażone w rozwiązania proponowane przez Netent oraz świetne gry. Jedenaście nowych umów to bardzo dobry wynik. Umowy podpisano z takimi kasynami jak Danske Spil z Dani, Codere z Hiszpanii czy też Gamesys w Wielkiej Brytanii. Kluczowe dla dalszego rozwoju i stabilizacji dla firmy było zdobycie licencji na przeprowadzanie zakładów na wszystkim najważniejszych rynkach dla hazardu.

Przed Netent stoi świetlana przyszłość. Mądre zarządzanie oraz wizja rozwoju prezentowana przez zarząd firmy pokazuje jak będzie wyglądać hazard za kilka lat. Dla Netent coraz to większe znaczenie mają urządzenia mobilne. W najbliższych miesiącach możemy spodziewać się większej liczby gier w technologii HTML 5, która jeszcze bardziej zunifikuje zabawę.