Legalizacja hazardu we Włoszech strzałem w dziesiątkę

Włoski rynek hazardowy jest dopiero kilka tygodni po zmianie ustawy go regulującej, ale już w tym momencie operatorzy tacy jak PokerStars są zadowoleni z popularności jaką udało się im osiągnąć na Półwyspie Apenińskim.

PokerStars zauważył olbrzymie zainteresowanie klasycznymi slotami, które biją rekordy popularności, zaraz za nimi plasuje się Black Jack oraz ruletka. Tak duża popularność automatów internetowych wiąże się z wieloma czynnikami, a jednym z nich jest możliwość zabawy w domu – nie trzeba wychodzić z domu, zakładać garnitury i mamy warunki, w których nic nas nie będzie rozpraszało.

Hazard w internecie przez wiele lat był zakazany – za wyłączeniem zakładów sportowych. Zezwolenie na prowadzenie kasyn okazało się strzałem w dziesiątkę, korzystają wszystkie zainteresowane trzy strony: gracze, którzy mogą legalnie grać w swoje ulubione gry w swoich domach, operatorzy, którzy otrzymali licencję oraz włoska skarbówka, która czerpie zyski z podatków od wygranych. Czekamy na podobne rozwiązanie w Polsce, skoro wszystkie kraje, które tego dokonały są zadowolone z tego rozwiązania, to czemu nie nasz kraj?