Netent w fińskiej firmie Veikkaus

Szwedzki deweloper gier NetEnt ogłosił w tym tygodniu, że podpisał umowę z fińską państwową firmą Veikkaus i będzie oferował jej swoje produkty.

Umowa przyniesie ze sobą pełną gamę automatów i gier stołowych NetEnt na stronę internetową Veikkaus, która jest jedyną oficjalnie sankcjonowaną opcją w kraju. Witryna ma ponad 2 miliony klientów, z czego do 700 000 aktywnych w każdym tygodniu. Przewiduje się, że gry zostaną przeniesione na drugą połowę przyszłego roku, a nowo opracowane gry zostaną uruchomione, gdy tylko zostaną wydane.

Komentując umowę, Henrik Fagerlund powiedział: „Jesteśmy dumni, że możemy nawiązać współpracę z największym operatorem gier w Finlandii – Veikkaus – jest to kamień milowy dla naszej obecności na rynku fińskim i jestem przekonany, że nasze ekscytujące gry będą docenione przez graczy Veikkaus.”

Veikkaus, wiceprezes ds. Gier kasynowych, Jan Hagelberg, dodał: „Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą NetEnt, znaną z kultowych gier i innowacyjnych rozwiązań do gier. Gry NetEnt sprawdziły się dobrze. Nasi klienci nieustannie zadają pytania o ich dostępność. Przez naszych lojalnych klientów, będziemy w stanie zaoferować je wkrótce w naszym kasynie online.”