Netent z licencją na świadczenie usług w Hiszpanii

Po wielu dniach niepewności w staraniach się o hiszpańską licencję na udział w hazardowym rynku internetowym, firma Netent doczekała się pozytywnej decyzji i z dumą ogłosiła wejście na hiszpański rynek gier online.

Ten wielki producent oprogramowania miał problemy z uzyskaniem licencji, dlatego też o początku czerwca, czyli dnia zmian w ustawie hazardowej był nieobecny w Hiszpanii. Sprawa była o tyle problematyczna, ponieważ wiele kasyn i operatorów zakładów korzystała głównie z oprogramowania Netent, które jest jednym z najlepszych na rynku. Ponadto gry tego producenta działają jak magnes na graczy. Na szczęście udało się wyprostować wszystkie niejasne kwestie i już teraz Netent wkroczyło do hiszpańskich kasyn internetowych.

Per Eriksson, czyli jedna z najważniejszych osób w firmie, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej powiedział, że są szczęśliwi pozytywnym rozpatrzeniem wniosku licencyjnego, a rynek hiszpański uważa za mocno perspektywiczny oraz doskonale wpisujący się w realizację strategii firmy, czyli zwiększanie swoich udziałów na rynkach regulowanych.