Pensylwania generuje 400 milionów dolarów

Ekspansja gier hazardowych przeszła w zeszłym roku przez ustawodawcę, która okazała się być nadzwyczajna dla Pensylwanii, ponieważ nowe opcje wygenerowały prawie 400 milionów dolarów dla państwa.

Gry hazardowe online, iLottery, codzienne sporty fantasy i zakłady sportowe wygenerowały 385 milionów USD w ciągu nieco ponad roku. Przychody pochodzą z opłat za wnioski licencyjne, a także z wpływów podatkowych w oparciu o gry, w których uczestniczą gracze. Loteria online wygenerowała 23 miliony dolarów od czerwca 2018 roku, podczas gdy opłaty za licencje na kasyno satelitarne wygenerowały 128 milionów dolarów. Opłaty za interaktywne gry wyniosły już 94 miliony USD, z czego 60 milionów wygenerowano z aplikacji na zakłady sportowe, 1,4 miliona USD z podatków DFS i 78 milionów USD na opłaty licencyjne za korzystanie z kasyna. Ta suma stanowi dodatek do 799,8 milionów USD z podatków naliczonych z tytułu automatów do gier.

Mówiąc o przychodach, analityk ds. Gier PlayUSA, Jessica Welman, powiedziała: „Jeśli celem rozszerzenia było wypełnienie krótkoterminowych luk w budżecie państwa, to ekspansja musiałaby być uważana za sukces. Ostatecznie okazuje się zwycięzcą dla budżetu państwa, ale długoterminowy obraz jest mniej pewny.”

Zakłady sportowe są dostępne tylko w jednym kasynie, ale w przyszłym roku będą się powiększać. Uważa się, że przychody nadal będą zdrowe, chociaż opłaty za aplikacje nie będą tak duże, jak ich początkowe stawki.