Rekordowe wyniki hazardowe w Grecji

Z ostatnich informacji wynika, że zakłady online są przygotowywane na dużą skalę w Grecji, jako że branża ma tendencję do raportowania rekordowych przychodów w 2018 roku.

Liczby podzieliły urzędnicy rządowi, którzy ujawnili, że przez pierwsze 11 miesięcy 2018 roku dochody brutto z gier online osiągnęły 356 milionów euro, czyli o jedną trzecią więcej niż rok wcześniej. W kraju licencjonowanych jest 15 aktywnych operatorów internetowych, a dochody są dobrze dopasowane do 173,2 mln EUR zgłoszonych w pierwszej połowie roku.

Największym operatorem na greckim rynku online jest Gambling Malta, który osiągnął przychody w wysokości 145,5 milionów euro przez pierwsze 11 miesięcy, a następnie bet365 z kwotą 135,2 miliona euro. Ostatnie miejsce przypadło dla Sportingbet z 44,6 miliona euro.

Przychody online osiągają znacznie lepsze wyniki niż kasyna lądowe, które są na dobrej drodze, by przynieść tylko 248 milionów euro na ten rok.

Rząd grecki zebrał 124,5 miliona euro wpływów podatkowych do listopada, co jest kluczowe, ponieważ kraj miał szczególnie mało dochodów do pokrycia kosztów różnych programów.