Rewelacyjne wyniki finansowe Netent

Trzeci kwartał 2015 roku minął bardzo szybko, dla branży hazardowej był to ponownie dobry okres. Przygotowaliśmy dla was sprawozdanie za trzeci kwartał bieżącego roku. Tym razem bierzemy na tapetę szwedzkiego giganta Netent.

Przychody wzrosły o 28,8%, do 279,8 miliona koron. Zys operacyjny wzrósł w tym okresie aż o 43,5%, czyli do 105,3 miliona koron. Marża operacyjnie minimalnie wzrosła do 37,6% z 33,8%. Są to doskonałe wyniki i mało jest na świecie firm, które tak dobrze sobie radzą w trudnych, obecnych czasach. Sukcesem Netent jest wychodzenie zawsze na przód i wyznaczanie nowych dróg rozwoju. Doskonała jakość oferowanych produktów w zestawieniu z wyżej zaprezentowanymi wynikami pokazuje, że duże inwestycje w firmę i wysokie koszty wykonania wielu gier nie oznaczają strat. Za to Netent jest tak ceniony i szanowany, nawet przez konkurencyjne firmy. Za dobre wyniki firmy odpowiadają w trzecim kwartale 2015 roku między innymi nowe gry, które okazały się zyskownymi produkcjami. Netent mocno pracował nad odświeżeniem czy też zdobyciem nowych licencji na rynkach regulowanych, oczywiście z pełnym sukcesem. W tym okresie rozliczeniowym udało się podpisać nowe umowy z kasynami takimi jak kasyno Coral, Golden Nugget czy też Borgota

Dalsza droga rozwoju dla firmy Netent to akcentowanie swojej obecności na rynkach regulowanych oraz oferowanie swoich usług na nowych rynkach. Zostaną zwiększone nakłady na inwestycje w urządzenia mobilne, które stanowią coraz większą część dochodów firmy. Netent jest świetnie zarządzane i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości zwolniło swoje tempo rozwoju.