Świetny występ Polaków na turnieju EPT Malta

European Poker Tour, czyli europejska liga pokera w swoim jedenastym sezonie jest rewelacyjna dla Polaków. Nasi zawodnicy wygrywają turnieje i biją przy tym wiele rekordów.

Dzisiaj opiszemy relację z EPT Malta, gdzie przez całe dwa tygodnie najlepsi gracze z Europy rywalizowali w wielu turniejów pokera. Malta była wyjątkowo szczęśliwa dla Polaków, łącznie nasi gracze zdobyli ponad 7 000 000 PLN! Jaka inna grupa polskich sportowców zarabia tak duże pieniądze w tak krótkim czasie? Nawet najlepiej opłacani gracze piłkarskiej ekstraklasy mogą pomarzyć o takich kwotach.

Największą gwiazdą polskiej reprezentacji oraz całego turnieju został Dzmitry Urbanonovich, który wygrywał wszystkie gry, w których wziął udział. W dotychczasowej historii EPT nie zdarzyło się, aby jeden gracz wygrał cztery turnieje podczas jednego wydarzenia – ba, jedna wygrana to wielka nobilitacja dla pokerzysty, a nasz Dzmitry wygrał aż cztery turnieje! Co ciekawe na EPT na Malcie pojawił się od razu po zakończeniu innego turnieju z cyklu WPT we Wiedniu, gdzie również zdobył sporo pieniędzy. Konto Dzmitra Urbanovicha po maltańskim wydarzeniu powiększyło się o zawrotną kwotę, ponad 2 500 000 PLN. Inni z naszych reprezentantów o których warto wspomnieć to Dominik Pańka oraz Remigiusz Wyrzykiewicz. Ich osiągnięcie, czyli dwóch Polaków w finałowej ósemce turnieju Main Event jest najlepszy personalnym wynikiem naszych zawodników, nigdy nie było dwóch Polaków w finale tak prestiżowej imprezy. Remigiusz szybko odpadł, a Dominik zajął trzecie miejsce, które zwiększyło jego dochody o 350 000 euro.

Jak wcześniej pisaliśmy cała nasza reprezentacja zagrała fantastycznie, każda z tych osób ma pewne marzenie: chcą zagrać grę turniejową na terytorium Polski i wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie nastąpią zmiany w naszym prawie, które pozwolą na organizację turnieju pokerowego.