Walka o hazard na Słowacji

Stolica Słowacji, Bratysława, przegrała walkę sądową o wyjęcie spod zakazu gier hazardowych w ramach swoich limitów, natomiast miejsca bukmacherskie z ulgą zdobyli ugodę, która pozwoli im nadal działać.

Rada miejska Bratysławy zagłosowała w 2017 roku aby zakazać hazardu w ich mieście, co spowodowałoby zamknięcie 305 różnych miejsc, w tym kasyn, automatów i sal do gry w bingo, gdy wygasłyby ich licencje na gry. Ostatnia z tych licencji wygasa w 2021 roku, a sama działalność zostałaby skutecznie zniesiona. W tym tygodniu Sąd Okręgowy stwierdził jednak, że zakaz jest niezgodny z prawem, ponieważ rada głosowała po tym, jak poprzednia próba banicji nie zdała egzaminu. Orzeczenie będzie również prowadzić trzeci głos z odbywania.

Ze swojej strony, burmistrz Bratslavia Ivo Nesrovnal przysiągł, że zwróci się przeciwko całej sytuacji do Sądu Najwyższego, stwierdzając, że orzeczenie podważyło jego życzenia.

Słowacja niedawno ujawniła swoje plany liberalizacji rynku zakładów online, umożliwiając operatorom z innych krajów oferowanie gier kasynowych dla mieszkańców tego państwa.