Wielka Brytania zwiększa dofinansowania dla programu hazardowego

Operatorzy gier hazardowych w Wielkiej Brytanii ogłosili w tym tygodniu plany zwiększenia finansowania programów odpowiedzialnej gry do 1% przychodów z obecnego poziomu 0,1%.

GVC Holdings, bet365, Flutter Entertainment, Sky Bet i William Hill zobowiązali się do zwiększenia finansowania programów, prawdopodobnie starając się powstrzymać rząd przed ciężkimi restrykcjami w przyszłości. Grupy ogłosiły zmianę do Departamentu ds. Cyfrowego, Kultury, Mediów i Sportu (DCMS), twierdząc, że suma wzrośnie w ciągu najbliższych pięciu lat. Kiedy przychody osiągną 1%, będą przekazywać od 60 milionów funtów do 100 milionów funtów rocznie.

W ostatnich miesiącach politycy powoływali się na pewne ograniczenia w branży bukmacherskiej, wprowadzając ostatnio obniżenie maksymalnego zakładu na terminale bukmacherskie (FOBT) z 100 GBP do 2 GBP za grę. Zbiegło się to w czasie ze wzrostem stawki na gry zdalne do 21%, z 15%.

Finansowanie programów będzie skierowane do grup takich jak GamCare, która świadczy usługi doradcze dla uzależnionych od hazardu.

Nie wiadomo, czy obietnice będą wystarczające, aby wprowadzić harmonie w tej kwestii, ale sekretarz DCMS, Jeremy Wright, wezwał operatorów zakładów do wypełnienia zobowiązań dotyczących odpowiedzialnej gry.