Zapłacą 80 tysięcy kary za brak przerw dla personelu?

Irlandzka grupa bukmacherska Paddy Power boryka się z kontrowersjami związanymi z prowadzeniem zakładów detalicznych, ponieważ złożyła skargę przeciwko związkowi zawodowemu, który żąda zapłaty za brak odpowiednich przerw dla personelu.

Sprawa została założona przez grupę związkową Mandate, która stwierdziła, że ​​78 odrębnych spraw zostało złożonych do Komisji ds. Stosunków Pracy w Irlandii w odniesieniu do sporów o przerwę. Związek oczekuje od 750 do 1000 euro dla każdego z tych pracowników. 11 pracowników zdobyło już 10 100 EUR rekompensaty za brak przerw, a firma obiecuje, że przyjrzy się ich procesom pozwalającym na przerwę w pracy.

„Mamy systemy umożliwiające pracownikom robienie przerw, a my nadal będziemy dbać o to, aby nasi pracownicy je dostali” – powiedział rzecznik Paddy Power. „Jesteśmy rozczarowani tym wyrokiem, ale będziemy go przestrzegać i odpowiednio analizować nasze procesy.”

Organizator związku Mandate, Robert McNamara, mówił o tych sprawach, zauważając: „W branży handlu detalicznego, aptek, barów i zakładów bukmacherskich są tysiące pracowników, którym odmawia się obecnie ustawowych uprawnień, ale nie znają swoich praw lub nie mają związków zawodowych.”

„Robotnicy z Paddy Power, którzy dołączyli do Mandatu i wygrali te sprawy, są dobrym przykładem tego, dlaczego ważne jest, aby być członkiem związku zawodowego.”