Kontrowersja w Sydney Opera House

Słynna opera Sydney Opera House wzbudziła kontrowersje w tym tygodniu, kiedy to zdecydowała się wywiesić projekcję na swoim dachu dotyczącą nadchodzących zawodów w wyścigach Everest Horse, pomimo tego, że tydzień ten był Tygodniem Odpowiedzialnego Hazardu w tym kraju.

Oburzenie wzrosło tym bardziej przez fakt, że wyścigi konne są ściśle powiązane z obstawianiem w kraju, a Everest jest jednym z największych wydarzeń w Oz. Opera przedstawiła logo wyścigu wraz z kolorami na żagle, które składają się z dachu Opery. Projekcja wyniosła 20 minut i spotkała się z ponad 1000 protestujących, którzy pojawili się, by błyszczeć światłem w kierunku struktury, aby obniżyć widoczność obrazu.

Australia jest jednym z największych przegranych pod względem strat liczonych na głowę mieszkańca, jeśli chodzi o obstawianie. W 2017 roku kraj znalazł się na drugim miejscu w Stanach Zjednoczonych pod względem straconej kwoty, w wysokości zaledwie około 1000 USD na gracza.

Tydzień Odpowiedzialnej Gry Hazardowej trwa od 8 do 14 października i zachęca graczy do spojrzenia na siebie, swoich przyjaciół i rodzinę w celu przeanalizowania ich zwyczajów hazardowych.