Księgowy-hazardzista złapany i skazany

W dzisiejszym wydaniu naszego kasynowego „kącika kryminalnego” przedstawiamy historię brytyjskiego księgowego uzależnionego od hazardu. 31-letni mężczyzna wykorzystywał zaufanie swoich klientów aby wyłudzać pieniądze na realizowanie swojego nałogu. Mężczyzna zdobył w ten sposób ponad 170 000 funtów.

Sposób na działanie był prosty – sztuczne zawyżanie obrotów firmy, tak zwana kreatywna księgowość, aby otrzymać jak największy zwrot nadpłaconego podatku, który trafiał do jego kieszeni. Mężczyzna aby zminimalizować ryzyko ujawnienia swoich przekrętów zmieniał w urzędach skarbowych adresy korespondencyjne swoich klientów, czyli małych przedsiębiorstw korzystających z zewnętrznej księgowości. Jeden z urzędników wysłał jednak pismo bezpośrednio do klienta księgowego, a ten zszokowany treścią pisma i podejrzeniem oszustwa przez księgowego skierował sprawę na policję.

Policjanci szybko wykryli pozostałe oszustwa księgowego, a sąd nie był dla niego łaskawy – mężczyzna został skazany na bezwzględne pozbawienie wolności. Ponadto stracił swoich klientów, a branża finansowa nie przyjmie w swoje szeregi oszusta.