Netent pochwalił się finansowymi wynikami

Drugi kwartał 2015 roku minął bardzo szybko, dla branży hazardowej był to bardzo owocny czas. Przygotowaliśmy dla was kolejne sprawozdanie za drugi kwartał bieżącego roku. Tym razem bierzemy na tapetę szwedzkiego giganta, czyli legendarny już Netent.

Przychody wzrosły o 32,2% aż do 271,2 miliona koron. Zys operacyjny wzrósł w tym okresie aż o 63,3% do 92,7 miliona koron. Marża operacyjnie minimalnie wzrosła do 34,2% z 27,7%. Są to doskonałe wyniki i mało jest na świecie firm, które tak dobrze sobie radzą w trudnych, obecnych czasach. Sukcesem Netent jest wychodzenie zawsze na przód i wyznaczanie nowych dróg rozwoju. Doskonała jakość oferowanych produktów w zestawieniu z wyżej zaprezentowanymi wynikami pokazuje, że duże inwestycje w firmę i wysokie koszty wykonania wielu gier nie oznaczają strat. Za to Netent jest tak ceniony i szanowany, nawet przez konkurencyjne firmy. Za dobre wyniki firmy odpowiadają w drugim kwartale 2015 roku między innymi nowe gry, które okazały się hitowymi produkcjami. Netent mocno pracował nad odświeżeniem czy też zdobyciem nowych licencji na rynkach regulowanych, oczywiście z pełnym sukcesem. W tym okresie rozliczeniowym udało się podpisać aż dziewięć umów z kasynami, które zrezygnowały z oferty dotychczasowych operatorów. Wejście na rynek USA oraz Hiszpanii powinno w przyszłości przynieść znakomite efekty.

Droga dalszego rozwoju dla tej firmy to urządzenia mobilne oraz nowe technologię. Zarząd obiecuje, że jeszcze w 2015 roku wszystkie gry Netent zostaną ponownie napisane w języku HTML 5, aby jeszcze bardziej ujednolicić rozrywkę na urządzeniach przenośnych oraz klasycznych komputerach. Misją Netent jest przekonanie graczy do rezygnacji z kasyn stacjonarnych na rzecz tych znajdujących się w internecie.