Nie tylko w Polsce. Kapica z Wietnamu?

Niedawno na zaprzyjaźnionej stronie pisaliśmy o zatrzymaniu Jacka Kapicy przez prokuraturę. Kilka dni później podobne rewelacje napływają z Wietnamu, gdzie zainteresowanie i same statystyki hazardu są również na ogromnym poziomie.

Były funkcjonariusz organów ścigania został aresztowany za nadużycie władzy w po tym, jak ustalono, że chroni on nielegalną operację zakładów online, która została wyceniona na – bagatela – 420 milionów dolarów.

Phan Van Vinh, główny 'bohater’ akcji, był dyrektorem Departamentu Policji Ogólnej w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego. Podczas pełnienia tej funkcji właśnie przez niego, na świat wyszły fakty, iż pomógł on założyć nielegalny pierścień hazardowy innemu urzędnikowi rządowemu i firmie wykonawczej. Całe trio zostało aresztowane i będzie przetrzymywane w areszcie przez następne cztery miesiące podczas prowadzenia dochodzenia.

Tłumaczenia oskarżonych są tak głupie, że nie chcemy Was tym zanudzać. Ale my, jako mieszkańcy Polski, skądś już to znamy, prawda?

Kończąc – jak dotąd zatrzymanych zostało 88 osób. Ze swojej strony Vinh przyznaje się do swojego zaangażowania, nazywając to wszystko 'pomyłką’.