Novomatic opuszcza niemiecki rynek

Troszeczkę ponad pół roku temu informowaliśmy Was o tym, że największe kasyna w Europie – w tym przypadku było to Casumo – zaczynają udostępniać gry Novomatic na rynku niemieckim. Wraz ze startem nowego roku austriacka firma ponownie wycofuje się z rynku naszych zachodnich sąsiadów. Powodem tego ma być niewystarczająco klarowna sytuacja nowych zasad prawnych. To wszystko powoduje zerwanie oficjalnej oferty, wartej 6 milionów dolarów, która była umieszczona na giełdzie we Frankfurcie. To jednak nie wszystkie powody takowej decyzji.

W tej całej sprawie naprawdę ciekawą kwestią jest coś zupełnie innego. My jako gracze z Polski niejednokrotnie mieliśmy z nią bliski 'kontakt’. Jak informuje rzecznik prasowy Novomatic, na rynku niemieckim jest całe zatrzęsienie nielegalnych i nielicencjonowanych kasyn – scam, które umieszczają skopiowaną ofertę producenta i zamieszczają ją w swoich usługach. Czyż nie jest nam to znane?

Na sam koniec medialny przedstawiciel softu dodał, iż niemieccy regulatorzy powinni jak najszybciej zmienić obecnie panujące tam zasady dot. gier online – które, jak dosadnie określił – są niejasne.