Playtech sprzedaje Off Stake w Plus500

Internetowa grupa gier Playtech ogłosiła, że ​​sprzedała swoje 9,99% udziałów w platformie handlowej Plus500 za około 176 milionów funtów. Firma zdecydowała się na refinansowanie swoich długów po zakupie włoskiej grupy bukmacherskiej Snaitech w sierpniu tego roku. Firma powiedziała, że ​​wykorzystają dochody ze sprzedaży aby zmniejszyć to zadłużenie. Niektórzy z branży hazardowej mieli ponoć przewidywać, że Goodbody Gaming i Leisure zauważą iż dzisiejsze oświadczenie nie będzie zaskoczeniem.

„Podsumowując, przed zbliżającym się refinansowaniem ok. 1 mld EUR długu na sfinansowanie transakcji Snaitech, Playtech skorygował w bilansie sumę 563 mln euro brutto na koniec I półrocza 2018 roku, z czego około 350 mln jest potencjalnie dostępnych w celu zmniejszenia kwoty potrzebnego długu i zasugerowano, że pakiet Plus500 może zostać sprzedany w celu dalszego obniżenia wymaganego długu.”

Plus500 ma rok transparentny, ponieważ akcje spółki wzrosły o 90% w tym roku kalendarzowym, a pierwsza połowa przyniosła 147% wzrost przychodów. Playtech oczywiście używa tego gratka, aby wybrać optymalny czas, aby wykorzystać swój udział do innych celów.