Ogromna wygrana okazała się pomyłką

Znamy finał sporu toczącego się pomiędzy kobietą ze stanu Illinois a producentem oprogramowania Aristocrat. Sprawa zaczęła się od wygranej na automacie Miss Kitty kwoty 42 milionów dolarów, która pokazała się na ekranie w wyniku błędu systemu.

Gdy tylko pracownicy kasyna w którym padła wygrana zorientowali, się że ten automat nie może dać wygrać tak dużych pieniędzy postanowiono anulować wygraną i przyznać kobiecie tylko 1,85 dolara, czyli kwotę, którą faktycznie wygrała. Kobieta poczuła się oszukana i złożyła sprawę do sądu. Ten z kolei nie miał problemóKobieta ze Stanu Illinois zdobyła astronomiczne 42 miliony dolarów. Niestety wygrana okazała się błędem systemu i kobieta otrzymała 1,85 dolara, czyli kwotę którą faktycznie powinna wypłacić. Kobieta poczuła się oszukana i postanowiła złożyć sprawę do sądu.

Sąd przyznał rację producentowi oprogramowania, argumentując swój wyrok zawartym w grze regulaminem oraz tabelą wypłat, z której jasno wynika, że główna wygrana na tym automacie jest znacznie niższa niż 42 miliony.