Paddy Power uderza w imigrantów

Popularny brytyjski bukmacher postanowił po raz kolejny zaszokować swoją kampanią marketingową. Tym razem Paddy Power wziął na cel sytuację imigrantów – cała akcja to nie jest przypadek, ponieważ na wyspach trwają teraz debaty nad sytuacją przybyszów z innych zakątków świata.

Paddy Power postanowił przeprowadzić akcję, która ma silne zakorzenienie w świadomości Brytyjczyków. Akcja niewiele różni się od poprzednich. Ponownie mamy do czynienia z ciężarówkami krążącymi po największych miastach Anglii, których przyczepy zdobi chwytliwy baner z napisem: “Immigrants, jump in the back! (but only if you’re good at sport)”. W akcję zostały zaangażowane zagraniczne gwiazdy sportu, które reprezentują Wielką Brytanię na imprezach międzynarodowych. Na wspomnianym bilbordzie można dostrzec sylwetki taki sław sportu jak Raheem Sterling, Mo Farah oraz Mannu Tuilagi. Żeby podkreślić humorystyczny wyraz kampanii reklamowanej oprócz wspomnianych osób dostrzeżemy tam popularnego irlandzkiego aktora Eoina Morgan oraz występującego na pierwszym planie jednego z najlepszych tenisistów świata, Szkota o nazwisku Andy Murray.

Przedstawiciele Paddy Power są zdania, że to zestawienie w idealny sposób odzwierciedla stosunek Anglików do innych nacji – jeżeli jesteś w czymś dobry, to zostań, jeżeli jesteś słaby, to cię tu nie chcemy. Udział tenisisty oraz aktora podkreśla jeszcze jedną narodową przywarę Anglików – starają się wywyższać nad innymi wyspiarskimi krajami i nie widzą nic przeciwko w kojarzeniu się z ludźmi sukcesu. Akcja jest odbierana bardzo skrajnie – jedni mocno krytykują, inni jeszcze mocniej chwalą. Nam się ten pomysł podoba, a wam?