Zawodowy gracz pobił rekord programu Jeopardy

W tym tygodniu zawodowy gracz hazardowy wziął udział w popularnym teleturnieju Jeopardy! Wszystko skończyło się na pobiciu rekordu pojedynczej gry na wygrane i zabraniem do domu 110.914 $ w 22-minutowym odcinku.

Największym zwycięzcą jest James Holzhauer, zawodowy hazardzista sportowy, który użył swoich sprytów do poszukiwania wglądu w wydarzenia, na które następnie obstawia. James wziął udział w Jeopardy i jak dotąd wygrał 244,365 $, a jego największą zdobyczą był właśnie rekord w wysokości 110,914 $. Poprzedni rekord wynosił 77,000 $, który ustanowił Roger Craig w 2010 roku, ale został przebity przez bohatera dzisiejszego wpisu.

Holzhauer wygrał pieniądze, stawiając duże sumy na codzienne podwójne kwadraty gry, które pozwalają obstawić postawioną kwotę, aby uzyskać szansę na podwojenie, jeśli otrzymasz poprawną odpowiedź. Uderzył w pierwszego Daily Double i postawił 14,600 $, uzyskując poprawną odpowiedź. Za drugie Daily Double postawił 25,000 $ i po raz kolejny podbił tę odpowiedź. Udał się do finałowego wyzwania Jeopardy i postawił 38.314 $, aby sprowadzić swoją sumę na dzień do 110.914 $.

Bez wątpienia Holzhauer skorzystał z gry, stawiając na wyzwania, których wielu graczy zbyt się boi, aby wykorzystać, ponieważ nie są przyzwyczajeni do posiadania tak dużej sumy pieniędzy na koncie.