Playtech z rekordem podczas Wimbledonu

Playtech BGT Sports, firma zajmująca się zakładami sportowymi Playtech, ogłosiła, że ​​ustanowiła rekordową liczbę zakładów podczas turnieju tenisowego Wimbledon, w którym postawiono ponad 9 milionów funtów.

Kwota postawiona wzrosła o prawie 50% w stosunku do liczby z 2018 roku, przy czym zakłady na telefonach komórkowych rosną najbardziej, bo na poziomie 300% w stosunku do poprzedniego roku. Duży ruch nastąpił dzięki aplikacji BetTracker, która pozwala graczom sprawdzać postępy w zakładach, które zostały złożone za pośrednictwem terminali. Wimbledon trwał od 1 lipca do 14 lipca. U Pań triumfowała Simona Halep, natomiast rozgrywki męskie, po bajecznym finale z Rogerem Federerem, zdominował Novak Djokovic.

Mówiąc o sukcesie, starszy dyrektor handlowy Playtech BGT Sports, Lee Drabwell, powiedział: „Podczas gdy nasz dalszy rozwój zakładów na nasze SSBT nie jest niespodzianką, gwałtowny wzrost popularności naszych zakładów na telefony komórkowe był nieprzewidywalny i okazał się być asem w rękawie. Podobnie sprawa ma się z BetTrackerem.”