Wietnamska walka z Google

W tym tygodniu Wietnamskie Ministerstwo Informacji i Komunikacji odniosło zwycięstwo nad aplikacjami skierowanymi do ich obywateli, ponieważ przekonały Google, aby usunęli 56 wietnamskich aplikacji bukmacherskich ze swojego Sklepu Play.

Agencja rządowa ujawniła, że stwierdzono, iż 40 aplikacji narusza zakaz hazardu internetowego w tym kraju, podczas gdy pozostałe 16 używało nielegalnie danych użytkownika. Google było bardzo sceptycznie nastawione do aplikacji udostępniających gry na prawdziwe pieniądze w ich Sklepie Play, ale ich poglądy nieco zmiękły w 2017 roku. Wszystko po to by umożliwić aplikacje na rynkach regulowanych, takich jak Wielka Brytania i Irlandia. Mimo to firma zauważyła, że w obszarach, w których zakłady online są ograniczone, aplikacje nie są dozwolone i zostaną usunięte, ponieważ są oflagowane przez władze.

Przeniesienie to najnowszy główny program do obsługi zakładów w regionie, ponieważ Google usunęło tysiące aplikacji bukmacherskich ze swojej chińskiej wersji Sklepu Play.

Żaden komentarz od Google ani władz wietnamskich nie był dostępny od czasu prasy.